CENNIK

CENNIK USŁUG PODOLOGICZNYCH

W GABINECIE PH zabiegi przeprowadza dyplomowany podolog Julia Kamieniecka. Ukończyła studia wyższe na specjalizacji podologicznej oraz staż w klinice pod okiem angiochirurga, podologa Dr n.med. Macieja Koselaka.

Podolog Julia Kamieniecka posiada 15 letnie doświadczenie w pielęgnacji stóp i paznokci zmienionych chorobowo. Praktykowała również podologię w szpitalu państwowym w Wielkiej Brytani na oddziale geriatrycznym.

W gabinecie używane są sterylne narzędzia medyczne przeznaczone do pracy podologicznej oraz frezarka medyczna wyposażona w system odciągania pyłów mikroorganicznych powstających podczas oczyszczania paznokci chorobowo zmienionych. Do zabiegów używane są sterylne opatrunki medyczne.


DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH

LEKCJA PODOLOGICZNA 100zł

Czy zdajesz sobie sprawę jak wiele osób uniknęłoby bolesnego wrastania paznokci, gdyby tylko wiedzieli jak prawidłowo obcinać swoje paznokcie? 

Albo na co zwrócić uwagę, by uniknąć onycholizy (odklejania paznokcia od łożyska) przy stylizacji paznokci?

Ta lekcja jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą się nauczyć jak prawidłowo pielęgnować swoje stopy lub kogoś z domowników. Często z tego rozwiązania korzystają rodzice małych dzieci lub opiekunowie starszych osób w rodzinie (babci, dziadka, cioci, wujka). 

W ramach lekcji:

 • nauczę Cię jak prawidłowo obcinać paznokcie u konkretnej osoby, którą chcesz pielęgnować, UWAGA!!! Obcinanie paznokci na prosto nie dla każdego jest właściwe!
 • wytłumaczę Ci jak długi powinien być paznokieć i dlaczego,
 • doradzę jakie narzędzie będzie najodpowiedniejsze do obcinania konkretnych paznokci, obcinaczki dostępne w drogerii wielu osobom przynoszą szkodę (!) lub są za słabe do obcięcia grubych paznokci u starszych osób,
 • zapoznam Cię z prawidłowym planem higieny przy obcinaniu paznokci oraz pielęgnacji stóp,
 • nauczę jakie preparaty stosować do pielęgnacji skóry stóp lub dłoni,
 • podpowiem jak mądrze kupować buty i kapcie.

LEKCJA PODOLOGICZNA Z PRAKTYKĄ 200zł

Praktyczna lekcja podologii zadowoli osoby, które chcą pod moim fachowym okiem nauczyć się obcinać paznokcie sobie lub bliskiej osobie, którą się opiekują. 

W ramach praktyki:

 • będziesz mógł przyjść z osobą u której chcesz obcinać paznokcie lub wykonywać tamponadę paznokcia,
 • wypróbować różne rodzaje profesjonalnych narzędzi i wybrać te najodpowiedniejsze dla Ciebie lub twoich podopiecznych,
 • nabierzesz pewności, że dobrze przeprowadzasz pielęgnację stóp i paznokci u swojego podopiecznego,
 • zobaczysz jak dobrze dobrane narzędzie podologiczne ułatwia opiekę nad bliskimi,
 • po zaliczonej pozytywnie lekcji praktyki będziesz u mnie mógł kupić profesjonalne narzędzie do obcinania paznokci oraz do tamponady.

KONSULTACJA PODOLOGICZNA 150zł

Diagnoza podologiczna zmian w obrębie skóry i paznokci stóp, wstępna ocena biomechaniki stopy, wyjaśnienie etiologii problemu, propozycja kompleksowego planu terapii, zalecenia odnośnie doboru odpowiedniego obuwia i codziennej pielęgnacji.

W ramach konsultacji może być pobrany materiał do badania mykologicznego lub mikrobiologicznego lub genetycznego za co pobierana jest dodatkowa opłata zgodnie z cennikiem badań diagnostycznych Mykolab z Wrocławia.


PODOLOGICZNE OBCINANIE PAZNOKCI ZDROWYCH

Obcięcie zdrowych paznokci 100zł

Obcięcie i opiłowanie paznokci oraz wałów paznokciowych 120zł

Obcinanie przerośniętych, pogrubiałych paznokci tzw. szponów od 200zł

Skrócenie paznokci zgodnie z ich anatomią oraz biomechaniką stopy, opiłowanie płytki paznokciowej, usunięcie zrogowaceń z wałów okołopaznokciowych oraz nauka prawidłowego obcinania paznokci. Do zabiegu używane są sterylne medyczne narzędzia.

OCZYSZCZANIE PAZNOKCI Z GRZYBICĄ LUB BAKTERIĄ Pseudomonas aeruginosa

1 paznokieć 150zł

2 paznokcie 220zł

Powyżej 3 paznokci – do kwoty 220zł dolicza się 20zł za następny paznokieć

Opracowanie paznokci zakażonych grzybicą, bakteriami, grubych, przerośniętych (szpony), sprawiającym kłopoty w pielęgnacji domowej. Podczas zabiegu podolog dokona diagnozy paznokci, zostanie zaplanowany plan terapii, a następnie specjalistycznymi narzędziami bezboleśnie opracuje płytki paznokci. W zależności od przyczyny problemu zostanie dobrany odpowiedni preparat podologiczny wspomagający terapię.

W razie konieczności jest możliwość pobrania materiału do badania mykologicznego ( na obecność grzybów)  lub do badania mikrobiologicznego lub w kierunku łuszczycy (badanie genetyczne) – badanie jest dodatkowo płatne.


TERAPIA WRASTAJĄCEGO PAZNOKCIA   150zł

Zaczerwienienie, obrzęk, często wysięk ropy i krew. A dodatkowo ogromny ból przy każdym kroku. Kiedy zaczynają się pojawiać takie objawy natychmiast umów się na wizytę! To nie mija samo, a im szybciej się zobaczymy tym szybciej zapomnisz o problemie i tym mniej to będzie Cię kosztowało.

Z dużą uwagą i delikatnością usunę wrastający element paznokcia. Dysponuję wysokiej jakości, specjalnie wyprofilowanymi narzędziami, by zrobić to szybko, sprawnie i maksymalnie bezboleśnie. Wszystkie medyczne narzędzia wykorzystywane do zabiegu są sterylne.

UWAGA! Wrastanie paznokci nie jest wskazaniem do zrywania płytki paznokcia!

PROSTOWANIE WRASTAJĄCEGO LUB WKRĘCAJĄCEGO SIĘ PAZNOKCIA (paznokcie rurkowate)

TERAPIA KLAMRĄ ORTONYKSYJNĄ  

Wariant I dla osób o niewielkim stanie zapalnym bez wysięku ropy czy krwi 200zł

Wariant II dla osób o zaawansowanym stanie zapalnym 250zł

Wariant III dla osób o zaawansowanym stanie zapalnym i wyrośniętej ziarninie 350zł

W przypadku wrastających lub wkręcających się paznokci najbardziej skuteczną i optymalną ekonomicznie terapią jest ortonyksja. Dzięki indywidualnemu dobraniu odpowiedniego systemu korekcyjnego paznokcie nabierają piękny naturalny kształt, przywraca się różowe zabarwienie płytki oraz, a co najważniejsze, znika ból zaraz po założeniu klamry. Założenie klamry ortonyksyjnej jak i noszenie jej na paznokciu są zupełnie bezbolesne i przynoszą natychmiastową ulgę.

W skład wizyty wchodzą:

– badanie podologiczne wrastającego paznokcia,

– zaplanowanie terapii, 

 • założenie klamry ortonyksyjnej,
 • * w przypadku stanu zapalnego zaaplikowanie preparatu przeciwzapalnego i założenie tamponady,
 • ** w przypadku stanu zapalnego i ziarniny (dzikie mięso) zaaplikowanie preparatu usuwającego chorobowo zmienione tkanki i przyspieszającego gojenie oraz założenie opatrunku,
 • zalecenia domowe przyspieszające efekty terapeutyczne.

PROTETYKA PAZNOKCIA PO GRZYBICY LUB URAZIE

PROTEZA małego paznokcia (palec drugi, trzeci, czwarty, piąty) 120zł

PROTEZA paznokcia palucha z onycholizą  od 150zł

PROTEZA paznokcia wraz z usunięciem poprzedniej 200zł

Zdeformowane, grube, pożółkłe paznokcie, pourazowe lub po nieudanych ingerencjach chirurgicznych. Dla wielu osób to powód do wstydu i chowania cały rok stóp w butach. Dzięki ogromnemu rozwojowi w dziedzinie podologii powstały specjalne preparaty umożliwiające wykonanie protezy paznokcia, nawet tego zmienionego chorobowo czy pogrubiałego. Wykonuje się ją specjalistycznymi preparatami, które niemal do złudzenia imitują naturalną płytkę paznokcia i zawierają w sobie substancje o działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym!

Wystarczy zaledwie 20% wielkości naturalnej płytki, aby wykonać protezę paznokcia. Resztą zajmę się ja.


USUWANIE KURZAJEK, CZYLI TERAPIA BRODAWEK WIRUSOWYCH – wymrażanie lub kauteryzacja chemiczna

Usunięcie pojedyńczej punktowej kurzajki z opatrunkiem od 120zł

*Usunięcie dodatkowych kurzajek jest dodatkowo płatne, cena ustalana jest przy zabiegu.

Dzięki zdobytej na studiach podologicznych wiedzy i doświadczeniu w pracy podologa dokonam rozpoznania zmian, które powstały na tle wirusowym. Dobiorę odpowiednią dla rodzaju wirusa terapię. Może to być wymrażanie kurzajki podtlenkiem azotu lub terapia chemiczna. Przeprowadzę zabieg w możliwie bezbolesny sposób. Na koniec wizyty zapiszę zalecenia domowe. 

Zabieg jest dostępny również dla dzieci. Brodawka wirusowa bardzo często dotyka dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe o obniżonej odporności. 

UWAGA! Brodawki wirusowe są zakaźne dla pozostałych domowników, nie tylko w obrębie stóp czy dłoni, ale także lubią atakować okolice intymne czy twarz! W związku z tym zalecam zapisać się jak najszybciej na wizytę usuwania kurzajek (brodawek).


BEZBOLESNE USUNIĘCIE ODCISKU LUB MODZELA z opatrunkiem medycznym 150zł

Z odciskami są trzy podstawowe problemy:

 1. Pacjenci nie znają różnicy między odciskiem, modzelem a zakaźną kurzajką (!!!) – brodawką wirusową. Manipulując przy takiej zmianie często narażają się na ryzyko pogorszenia stanu takiej zmiany na stopie lub zarażenia innych domowników. 
 2. Pacjenci próbując samodzielnie usuwać „odcisk” lub podobną zmianę, dostępnymi w aptece preparatami często „wypalają” sobie skórę wokół problematycznego miejsca, a ból nadal pozostaje.
 3. Pacjenci  w krytycznym momencie bólu, gdy nie mogą założyć już żadnych butów, chcą iść do chirurga obcinać palec! Ups! Uwierz, że każdy palec na stopie jest szalenie ważny podczas chodzenia.

Kiedyś, gdy nie było tylu wspaniałych podologów ludzie musieli sobie jakoś radzić. Wielu cierpiało z powodu odcisków i kupowało buty o rozmiar większe.

Każdy problem na stopie czy palcu jest inny i wymaga indywidualnej analizy. Po co? By działać skutecznie i zapobiegać nawrotom.

Twój podolog Julia Kamieniecka

Przyczyn odcisków może być wiele: specyficzna budowa stopy, zaburzenia biomechaniczne, rodzaj butów, typ pracy, choroby przewlekłe i wiele innych. W zależności od tego jakie czynniki wywołały odcisk należy działać w nieco inny sposób. 

Jedno jest pewne! Zabieg jest bezbolesny. Nawet jeżeli teraz odciski bardzo bolą przy najmniejszym dotyku! Wieloletnie doświadczenie podologa, wiedza uzyskana od najlepszych specjalistów na studiach i profesjonalny, sterylny sprzęt pozwala mi na usuwanie odcisków w sposób bezbolesny.

Zwykle pacjent komentuje zabieg w ten sposób:

“Już po wszystkim? Nawet nic nie poczułem! A tak się bałem. Przyszedłem w starych rozciągniętych butach do Pani, aż wstyd”

Po co się męczyć z bólem miesiącami? Po co wypalać sobie skórę płynem ABC lub podobnymi preparatami skoro rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. Zapraszam do GABINETU PH na bezbolesne usunięcie odcisku  🙂 


TERAPIA PĘKAJĄCYCH PIĘT

Popękane pięty to ogromny ból odczuwany z każdym krokiem. Dodatkowo głębokie (aż do krwi) pęknięcia u osób znajdujących się w grupie wysokiego ryzyka jak osoby z cukrzycą, toczniem, problemami niedokrwiennymi, stanowią poważne zagrożenie zakażenia.

Terapia rozpadlin na piętach z opatrunkiem medycznym 220zł