PĘKAJĄCE PIĘTY

PĘKAJĄCE PIĘTY

TERAPIA PĘKAJĄCYCH PIĘT (60 MIN) 150 zł

Pękające pięty to bardzo bolesna dolegliwość stóp. Osoby, których dotyczy ten problem wiedzą o czym tu mowa. Z każdym krokiem przeszywa człowieka ogromny ból. Czasami nawet chodzenie jest prawie niemożliwe, szczególnie gdy rozpadliny są głębokie. Brak wizyty u podologa kończy się głębokim pękaniem skóry na piętach i krwawieniem z powstałej rozpadliny. Takie pęknięcia są jak otwarte wrota dla bakterii, wirusów i grzybów. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób o obniżonej odporności, przy zaburzeniach krążenia w nogach czy też u osób z cukrzycą. Przy tej niepozornej, a jakże uciążliwej dolegliwości warto odwiedzić podologa. Dzięki odpowiedniemu wykształceniu i profesjonalnemu wyposażeniu podolog poradzi sobie z tym problemem w bezbolesny sposób.

OPIS ZABIEGU

Zabieg podologiczny rozpoczynam dokładnym wywiadem medycznym i analizą problemu. (!) Przygotuj się do tego wywiadu dokładnie, szczególnie gdy chorujesz na choroby przewlekłe i przyjmujesz na stałe leki. W kolejnym kroku dobieram sterylne narzędzia i profesjonalne preparaty do oczyszczenia pękających pięt. Następnym etapem jest wygładzenie pięt z użyciem medycznej frezarki, która domyka łuski skóry, tak by twoje pięty pozostały jak najdłużej gładkie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że używanie profesjonalnej frezarki medycznej zdecydowanie poprawia kondycję skóry skłonnej do nadmiernego rogowacenia. Regularne zabiegi pomagają zachować pięty w doskonałym stanie.

Przedostatnim elementem zabiegu jest okład okluzyjny z użyciem preparatu o działaniu dobranym indywidualnie do Ciebie.

Na koniec naszego spotkania, jak to się mówi „wisienką na torcie” jest masaż stóp.

W przypadku osób z ranami na piętach, niestety ten element będziemy omijali do czasu wygojenia. Dla pieszczochów niech to będzie zachęta to stosowania się do moich zaleceń pielęgnacji domowej. Jest to nieodłączny element naszej współpracy.

Niezbędne preparaty do pielęgnacji czy gojenia ran będziesz mógł zakupić u mnie w gabinecie. Tak, byś już nie musiał martwić się i szukać ich po pracy.

JAK CZĘSTO POWTARZAĆ ZABIEG?

Regularne wizyty co 3 do 6 tygodni dadzą Ci komfort i przywrócą przyjemność z chodzenia. W domu nie będziesz już musiał ścinać skóry, ani szorować pięt pumeksem. Jedynym twoim zadaniem będzie używanie kremu i przyjmowanie naturalnych suplementów, o których opowiem Ci na wizycie.

Jesteś gotowy zadbać o siebie i zapomnieć o bólu?