WRASTAJĄCE PAZNOKCIE

Przejście z fotela do łazienki na własnych stopach jest jak tortura, TAK? Wydaje się, że każde buty są za ciasne, bo boli… TAK?

Stosowałeś już różne specyfiki, moczyłeś nogi w szarym mydle, zmieniłeś sposób obcinania paznokci i dalej nic?  Może jest jeszcze gorzej – miałeś już ten paznokieć zrywany kilka razy chirurgicznie, a problem nadal powraca?

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ

Nie możesz grać w piłkę, tańczyć, a nawet komfortowo chodzić? Nawet w nocy poprawienie kołdry jest bolesne! Marzysz jakby to było wrócić do swoich ulubionych zajęć…

JEST NA TO ROZWIĄZANIE! Dzwoń natychmiast do podologa, który przyjmuje w ośrodku zdrowia w Lubomierzu, Mirsku oraz w Starej Kamienicy.


Pewnie się zastanawiasz co powie Ci na to wszystko twój podolog…

ZAŁOŻYMY KLAMRY I PO BÓLU!

Czy wiesz, że… ?

Klamry ortonyksyjne na wrastające paznokcie istnieją już prawie 80 lat. Pierwsze jej prototypy powstały nawet jeszcze wcześniej. Pierwotnie wykonywano dwa otwory w paznokciu i wprowadzano chirurgiczną nić w celu korekcji toru wzrostu płytki.

Dzisiaj do terapii wrastającego paznokcia używa się klamer wykonanych ze specjalnego chirurgicznego drutu, o różnych kształtach, rozmaitej ilości ramion i różnorodnym sposobie mocowania.

Klamry wykorzystuje się także w celu korekcji paznokci rurkowatych.

Zastosowanie klamry pomaga szybko i łagodnie pozbyć się problemu wrastającego paznokcia. Już chwilę po założeniu klamry odczujesz nareszcie ulgę i odetchniesz pełną piersią. Klamry na wrastające paznokcie zupełnie nie są odczuwalne podczas chodzenia, ani nie przeszkadzają w noszeniu butów czy uprawianiu sportu. W lecie mogą być nawet traktowane jak ozdoba, ponieważ przyozdobione cyrkonią sprawiają wrażenie pierścionka umieszczonego na paznokciu.

ZALETY KLAMRY NA WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ

  • BEZKRWAWOŚĆ zabiegu
  • BEZBOLESNOŚĆ – pacjent odczuwa natychmiastową ulgę w przypadku bólu ciągłego
  • NIE MA POTRZEBY ZWOLNIENIA CHOROBOWEGO Z PRACY w przeciwieństwie do sytuacji po zabiegu chirurgicznym, kiedy pacjent otrzymuje zwolnienie lekarskie na okres 14 dni
  • KOMFORT UŻYTKOWANIA – z klamrą można nosić normalne buty oraz prowadzić dotychczasowy tryb życia, nie rezygnując ze sportu czy tańca

Zastanawiasz się pewnie jak kawałek drutu może Ci pomóc. Po 15 latach doświadczenia mogę zdecydowanie powiedzieć: TAK, KLAMRY DZIAŁAJĄ! Jeśli masz wątpliwości czy Ci to pomoże to pomyśl o aparatach ortodontycznych, które stosowane są do „prostowania zębów”. Zasada ich działania opiera się o te same prawa fizyki. Do mocowania odpowiednio wyprofilowanego drutu (klamry) do paznokcia stosowane są podobne techniki mocowania , tak jak mocuje się drut na łuku zębowym. Skoro drut może prostować zęby to dlaczego nie miałby wyprostować twojego paznokcia, by już Cię nie bolało.

REJESTRACJA tel. 510 090 535

Czym szybciej umówisz się do podologa, tym szybciej pozbędziesz się bólu i zminimalizujesz koszty terapii wrastającego paznokcia.

Twój podolog Julia Kamieniecka, przyjmuje w Lubomierzu, Mirsku oraz w Starej Kamienicy

PODOLOG to specjalizacja paramedyczna, wpisana na listę zawodów w Polsce pod numerem 323014. Praca podologa w pewnym sensie przypomina trochę pracę i stomatologa i ortodonty w jednym. Tak jak stomatolog, tak i podolog w bezkrwawy sposób potrafi usunąć przyczynę bólu już na pierwszej wizycie. Używamy często tych samych materiałów medycznych i narzędzi ze stali chirurgicznej. Techniki używane do korekcji toru wzrostu paznokcia są bardzo podobne do technik korekcji uzębienia. Obowiązują nas te same procedury medyczne dotyczące dezynfekcji i sterylizacji narzędzi.


CENNIK

PROSTOWANIE WRASTAJĄCEGO LUB WKRĘCAJĄCEGO SIĘ PAZNOKCIA – CZYLI BEZBOLESNA TERAPIA KLAMRĄ ORTONYKSYJNĄ  

Wariant I dla osób o niewielkim stanie zapalnym bez wysięku ropy czy krwi 150zł

Wariant II dla osób o zaawansowanym stanie zapalnym 200zł

Wariant III dla osób o zaawansowanym stanie zapalnym i wyrośniętej ziarninie 250zł

W przypadku wrastających lub wkręcających się paznokci najbardziej skuteczną i optymalną ekonomicznie terapią jest ortonyksja. Dzięki indywidualnemu dobraniu odpowiedniego systemu korekcyjnego paznokcie nabierają piękny naturalny kształt, przywraca się różowe zabarwienie płytki oraz, a co najważniejsze, znika ból zaraz po założeniu klamry. Założenie klamry ortonyksyjnej jak i noszenie jej na paznokciu są zupełnie bezbolesne i przynoszą natychmiastową ulgę.

W skład wizyty wchodzą:

– badanie podologiczne wrastającego paznokcia,

– zaplanowanie terapii,

– przygotowanie paznokcia do zabiegu,

– założenie klamry ortonyksyjnej,

* w przypadku zaawansowanego stanu zapalnego zaaplikowanie preparatu przeciwzapalnego i założenie tamponady,

** w przypadku stanu zapalnego i ziarniny (dzikie mięso) zaaplikowanie preparatu usuwającego chorobowo zmienione tkanki i przyspieszającego gojenie oraz założenie opatrunku,

– zalecenia domowe przyspieszające efekty terapeutyczne.

Translate »